Pokój rodzinny


 

Od 01 marca 2024 r. w Specjalistycznym Szpitalu Ginekologiczno – Położniczym im. E. Biernackiego w Wałbrzychu będzie możliwość porodu rodzinnego z przedłużonym pobytem osoby towarzyszącej, już po porodzie, na pododdziale położniczym, tak aby można było wspólnie dzielić radość z narodzin.

Zakładamy, że z możliwości takiej będą mogły skorzystać wszystkie zainteresowane osoby, ale oczywiście może się zdarzyć sytuacja, że oddział będzie pełen i z przyczyn obiektywnych zmuszeni będziemy musieli odmówić.

W przypadku rozwiązania porodu cięciem cesarskim pacjentka w zerowej dobie po zabiegu operacyjnym przebywa na sali wzmożonego nadzoru i nie będzie mogła korzystać z pokoju rodzinnego. W kolejnych dobach pobytu po przeniesieniu na sale ogólną w miarę możliwości dostępu wolnego pokoju będzie miała możliwość pobytu z osoba towarzyszącą.

Wszystkie informacje dotyczące tej usługi dostępne są pod numerem tel.:

74 887 71 42


Zasady korzystania z jednoosobowej sali dla pacjentek (Pokój rodzinny) z osobą towarzyszącą:

  1. W pokoju jednoosobowym Pacjentce może towarzyszyć jedna osoba towarzysząca (ojciec dziecka, inna osoba wskazana przez pacjentkę).
  2. Decyzja osoby bliskiej o pobycie z Pacjentką po porodzie w jednoosobowym pokoju powinna być przemyślana i odpowiedzialna, udział taki powinien polegać na wspieraniu fizycznym i psychicznym kobiety.
  3. Zaleca się, aby Pacjentce towarzyszyła tylko jedna osoba.
  4. Osoba towarzysząca korzysta w sposób nieograniczony z wyposażenia Sali nieodpłatnie.
  5. Szpital nie zapewnia wyżywienia osobie towarzyszącej. Istnieje możliwość odpłatnego korzystania z bufetu szpitalnego.
  6. Należy zachować ciszę, spokój a zwłaszcza w godz. 22:00 – 06:00.
  7. Osoba towarzysząca przebywająca na oddziale powinna: stosować się do poleceń personelu, nie zakłócać i nie dezorganizować pracy w oddziale.
  8. W oddziale obowiązuje bezwzględny zakaz palenia tytoniu, przebywania pod wpływem alkoholu, środków odurzających.
  9. Należy przestrzegać przepisów bhp i p/poż. obowiązujących w szpitalu.
  10. Zabrania się dotykania oraz przestawiania ustawień przy aparaturze medycznej znajdującej się w Pododdziale.
  11. Osoba towarzysząca podczas przebywania na Pododdziale musi być zdrowa, bezobjawowa (tj. nie może mieć objawów wskazujących na infekcję), nie może być objęta kwarantanną, izolacją.
  12. Decyzję o możliwości pobytu osoby towarzyszącej w pokoju rodzinnym podejmuje wraz z Pacjentką lekarz dyżurny (ginekolog-położnik), jest ona bezwzględnie uzależniona od aktualnej obsady sal.
  13. Osoba towarzysząca, przez cały czas pobytu w szpitalu musi być wyposażona (we własnym zakresie) w obuwie na zmianę, myć często i dezynfekować ręce, okrycie wierzchnie pozostawić miejscu wskazanym przez personel.
  14. Zabrania się używania na terenie oddziału grzałek elektrycznych, czajników itp. poza wyznaczonym do tego celu miejscem.
  15. Zabrania się wszelkich zachowań stwarzających zagrożenie bezpieczeństwa dla pacjentów i personelu.
  16. W przypadku zachowań wymienionych w pkt. 15 personel medyczny ma prawo zobowiązać osobę towarzyszącą to opuszczenia szpitala.