Dotacja ze środków PEFRON w ramach programu „Dostępna przestrzeń publiczna”
26.03.2024

Specjalistyczny Szpital Ginekologiczno – Położniczy im. E. Biernackiego w Wałbrzychu otrzymał dofinansowanie ze środków PFRON w ramach programu: „Dostępna przestrzeń publiczna”.

Dzięki podpisanej umowie został zrealizowany projekt pt. „Zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa pacjentek ze szczególnymi potrzebami”. Program pozwolił doposażyć nasz szpital w specjalistyczny sprzęt wyposażony w funkcjonalności dedykowane dla kobiet z niepełnosprawnościami, co przyczyni się do poprawy komfortu i bezpieczeństwa pacjentek ze szczególnymi potrzebami podczas badań ginekologicznych i położniczych oraz zabiegów operacyjnych.

Przy wsparciu PFRON zakupiono: dwa fotele ginekologiczne, fotel urologiczny, dwie leżanki oraz sześć wózków do przewożenia chorych, wszystkie sprzęty dostosowane są dla kobiet ze szczególnymi potrzebami.