Zasady odwiedzin w Oddziale Intensywnej Terapii i Patologii Noworodka

1. Odwiedziny dzieci przebywających w Oddziale Intensywnej Terapii i Patologii Noworodka odbywają się codziennie w godzinach od 13:00 do 20:00.

2. Na sali mogą przebywać tylko rodzice jednego dziecka.

3. Czas odwiedzin nie może przekraczać 30 minut.

4. Czas odwiedzin może zostać wydłużony przed przewidywanym wypisem dziecka do domu (czas na naukę karmienia, przewijania i pielęgnacji noworodka).

Ponadto każda pacjentka po porodzie przebywająca w Oddziale Ginekologiczno – Położniczym w Wałbrzychu, jeżeli nie ma przeciwwskazań zdrowotnych (zdrowy noworodek), przebywa wraz z dzieckiem (system matka z dzieckiem) w sali. W przypadku, gdy dziecko wymaga hospitalizacji w Oddziale Intensywnej Terapii i Patologii Noworodka, a mama nadal przebywa w Szpitalu, ma nieograniczoną możliwość odwiedzania noworodka.

Odwiedziny w Oddziale Intensywnej Terapii i Patologii Noworodka odbywają się w ścisłym reżimie sanitarnym.
Mamy karmiące mają możliwość codziennego dostarczania własnego pokarmu.

W razie pytań lub wątpliwości należy kontaktować się z lekarzem kierującym oddziałem.

Wałbrzych, dnia 1 kwietnia 2022 r.